ANWB Golf Herfstbeker 2025 – Een herfstklassieker vol karakter op Westwoud
De Herfstbeker vond dit jaar weer plaats op Golfbaan Westwoud. De prachtige en uitdagende 18-holes baan, par 71, vormde wederom het decor voor de jaarlijkse Herfstbeker. De spelvorm? Fourball Better Ball, dat draait om samenwerking, strategie en plezier.
Waarom Fourball Better Ball zo leuk is?
- Samen sterk, individueel scherp
Je vult elkaar aan: heeft je partner een mindere hole, dan kun jij het verschil maken, en andersom. Je kunt risico’s nemen, zonder dat het meteen ten koste gaat van het teamresultaat. - Competitief én gezellig
Je speelt samen, moedigt elkaar aan en beleeft elke slag als team. Dat zorgt voor een fijne sfeer én gezonde spanning. - Voor elk niveau
Je hoeft niet elke hole te scoren. Zit je even in een dip? Geen probleem — je partner vangt het op. Scoor je goed? Dan draag je direct bij aan het teamresultaat. Motiverend én toegankelijk. - Tactisch samenspel
Wie speelt veilig? Wie gaat voor de aanval? Het strategische element maakt het extra interessant voor wie van meer dan alleen slaan houdt.
🌧️ De dag begint… nat
10:00 uur - De wedstrijdleiding arriveert, en de eerste spelers druppelen binnen. Letterlijk! De herfst laat zich van haar ruige kant zien: slagregens, straffe wind, en een baan die eruitziet als een uitdaging op zich. Maar golfers zijn taaie types — en met het vooruitzicht op een heerlijk buffet later, trotseren ze de elementen.
11:30 uur - De regen blijft gestaag vallen. Bladeren dwarrelen over fairways, bunkers en greens. Toch heerst er een hoopvolle sfeer in het clubhuis. Sommigen doen nog snel een warming-up op de driving range. De Herfstbeker roept!
⛳ De wedstrijd
12:00 uur - Wonder boven wonder: het is droog! 70 spelers, 35 teams gaan de baan op. En die ligt er verrassend goed bij, hulde aan de greenkeepers! Regel 16.1 (tijdelijk water) is nog even doorgenomen, dus een plasje hier en daar vormt geen obstakel.
De wind blijft een factor. Een drive voelt goed, klinkt goed, vertrekt goed… en wordt dan door de wind volledig van koers geblazen. Gelukkig heb je een partner die wél op de fairway ligt. Juist ja: leuke spelvorm!
Tijdelijk water rondom de greens van hole 14 en 15 wordt nog snel weggeveegd door Klaas Boon, de baanmanager van Westwoud. De greens zijn snel, bladeren worden weggeveegd, en de Stimp zegt 8… maar het voelt als meer. Concentratie vereist!
🏆 Finish & feest
17:15 uur – Dappere golfers hebben de herfst getrotseerd. Scorekaarten zijn zowaar droog gebleven. Score invoeren en tijd voor de 19e hole, geen obstakels meer, behalve misschien een volle maag.
18:00 uur – Het buffet opent: salades, Indisch, Italiaans… voor ieder wat. En verdiend!
18:30 uur – Prijsuitreiking door Fé:
🥇 1e prijs – Diederik L. & Jacqueline S. – 46 punten
🥈 2e prijs – José S. & Rien B. – 44 punten
🥉 3e prijs – Marcel C. & Bert van K. – 43 punten (o.b.v. hcp)
🎯 Neary hole 8 – Ashwin de V.
🎯 Leary hole 18 – Ed van Z.
We hadden de weergoden mee — uiteindelijk. 🙏
Ben je benieuwd naar jouw plaats met je team en de score? 🖱️Bekijk hier de uitslag.
Lees ook
ANWB Golf en Parformance: energie voor elke ronde
We hebben een nieuwe partner! ANWB Golf en Parformance gaan samenwerken. Parformance maakt energierepen die speciaal voor golfers zijn ontwikkeld, en dat ga je merken: bij onze wedstrijden, op de ledendagen én in je eigen golftas.
Nieuw bij ANWB Golf: boek je starttijd direct online
Een rondje golf boeken wordt een stuk makkelijker. Als ANWB Golf-lid kun je vanaf nu via anwbgolf.nl/boeken beschikbare starttijden bekijken, direct online reserveren en betalen.
Daarbij profiteer je automatisch van het speciale ANWB Golf-ledentarief. Je hoeft bij aankomst dus niet meer zelf je ledenpas te laten zien of aan de balie om korting te vragen. Alles is vooraf geregeld, zodat jij je alleen nog maar hoeft te verheugen op je ronde.
Verslag van de TUI Texel Tweedaagse 2026
Afgelopen weekend reisden ruim honderd enthousiaste golfers af naar Golfbaan De Texelse voor een nieuwe editie van de TUI Texel Tweedaagse. Twee dagen golf in de Texelse duinen, met stevige wind, spannende wedstrijden én vooral heel veel gezelligheid.